Codemasters legújabb játéka

Mindenféle autó szimulátor topicja van itt.

Moderátor: Moderátor

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Codemasters legújabb játéka

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 hétf. ápr. 21 14:54

Azt írják szimulátor lesz, de mi nekik a szimulátor.

http://video.racing.hu/grid_teaserwmv_uk
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Misi
[BRH] Tag

Re: Codemasters legújabb játéka

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2008 hétf. ápr. 21 15:02

rallyfenegyerek @ Hétf. Ápr. 21, 2008 3:54 pm írta:Azt írják szimulátor lesz, de mi nekik a szimulátor.

A videó alapján megmondom hogy mennyire lesz ez szimulátod :D :D

csery
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: csery » 2008 hétf. ápr. 21 15:15

rallyfenegyerek @ Hétf. Ápr. 21, 2008 3:54 pm írta:Azt írják szimulátor lesz, de mi nekik a szimulátor.

ami nekik már szimulátor, az nekünk még mindig csak arcade marad sztem
Kép

twyster
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: twyster » 2008 hétf. ápr. 21 19:47

colin mcrae dirt 2 :D

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 csüt. ápr. 24 14:49

twyster @ 2008 Hétf. Ápr. 21 20:47 írta:colin mcrae dirt 2 :D
Lehet még olyan se lesz.:) :D :D
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Bobák Norbi
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bobák Norbi » 2008 vas. máj. 04 21:13

AZ látszik már a videóból is, hogy biztos elszalad egy 486-oson... És az ajánlott konfig 133MHz-es lesz... 32Mb RAM-mal... :D
ÜDV :Ex[HFRT]VFTS

Kép

SALGÓ A.S.E.

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 hétf. máj. 12 23:25

Race Driver Grid

Kiprobáltam és Bejött eddig!!!

Kiprobáltam mind a 3 kategoriát, amennyit a demó nyujt, Elsőre billel. Kikapcsoltam a segitségeket. Grafikailak hamar meg lehet találni a pcknek kedvezőt. A tura autó egész türhető volt és Nagyon élvezetesen lehet driftelni a pálya BMWvel de egyenesekben meg kanyarvételnél nem érzem a pálya autós feelinget. Drifnél csak elforgott meg a harmadik módnál is. Ezért rámentem G25el, belöttem az erőt majd elhatároztam h megadom a játéknak h lefutom a 3 köröket nem lépek ki az első kanyarnál mert nem RBr fizikája van, se nem Rfactor/GTR. A pálya BMW kezelhetőbb volt és ugyan ugy fainul lehet rakni a seggét kanyarból akár kifele is, és szerintem nem néz ki olyan bután a kereszttbe menő autó mint mondjuk a Dirtbe. A drifnek is megadtam a 3 kört a másodiktól kezdett tetszeni a dolog h pumpálgatni kell a gázt különben elforog, igaz nem az álltalam elképzelt iveken adta ki a driftet de azért kellemeset csalódtam eddig ebben a módba mint ugy a játékban. A replay is tetszetős. (de jó lenne egy RBR es vassal rászabadulni erre A Grides Drift pályára :P :D ) A grafika olyan Dirtes de nem csillog ugy!! Mindenképpen ráprobálok majd a teljes verzióra. Aztán elválik h megunom e 10/c mulva. Kevés az autós játék és kell az ujdonság. Lehet nem egy vérbeli szimulátor de több játék élményt ad mint egy sima arcad.

Itt a demó:
http://www.pcguru.hu/pcguru/letoltes.ph ... _GRID_demo

Horvath David
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Horvath David » 2008 kedd máj. 13 14:07

Milyen a gépigénye?
I. Peremicki @ 2008 Kedd. Máj. 13 00:25 írta:Race Driver Grid

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 kedd máj. 13 19:49

daveboy @ 2008 Kedd. Máj. 13 15:07 írta:Milyen a gépigénye?
Figyelj nem tom, de ha ide be is irnám akkor én is csak a googleba keresnék rá, de ezt más is megteheti :)

Smicy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Smicy » 2008 kedd máj. 13 20:11

Minimális Gépigény

Windows XP/Vista
DirectX 9.0c
Pentium 4 @ 3.0GHz vagy Athlon 64 3000+
1GB RAM.
Grafikus kártya: GeForce 6800 / Radeon X1300
vagy DX9.0c kompatibilis kártya
DirectX kompatibilis hang kártya
Két rétegû DVD-ROM olvasó
12.5 GB Szabad hely a merevlemezen

Ajánlott Gépigény

Windows XP/Vista
DirectX 9.0c
Intel Core 2 Duo @ 2.66Ghz or Athlon X2 3800+
2GB RAM
Grafikus kártya: GeForce 8800 or Radeon X1950
Hang kártya: Creative Sound Blaster X-Fi
Két rétegû DVD-ROM olvasó
12.5 GB Szabad hely a merevlemezen
Daihatsu Charade GTti
videó:
http://www.youtube.com/watch?v=tGpGF4chAws

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 kedd máj. 13 20:45

Letöltöttem én is a demo-t, dehát ez is csak sávszélesség pocsékolás volt.
Vagy fogalmatlan vagyok, vagy nem lehet kalibrálni DFP-re, pedig felismeri, és ki is irja a tipust, de a kormányzáson kivül nem megy semmi.
A elmosodott szinvilága nem jön be, és X2 2600Mhz-n és 7900gt-n elég szarul megy,csak arra tudok gondolni hogy kevés neki a 2x512 ram.
Az irányitást nem kommentálom,végitélet: törlés.
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

Bobák Norbi
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bobák Norbi » 2008 szer. máj. 14 09:56

Tegnap éjszaka leszedtem én is. 19k-val jött.. Király...
Ma délután tapasztalataimat megosztom...
ÜDV :Ex[HFRT]VFTS

Kép

SALGÓ A.S.E.

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2008 szer. máj. 14 10:03

fsasa @ Kedd. Máj. 13, 2008 9:45 pm írta:Letöltöttem én is a demo-t, dehát ez is csak sávszélesség pocsékolás volt.
Vagy fogalmatlan vagyok, vagy nem lehet kalibrálni DFP-re, pedig felismeri, és ki is irja a tipust, de a kormányzáson kivül nem megy semmi.
A elmosodott szinvilága nem jön be, és X2 2600Mhz-n és 7900gt-n elég szarul megy,csak arra tudok gondolni hogy kevés neki a 2x512 ram.
Az irányitást nem kommentálom,végitélet: törlés.
nekem sem tetszett nagyon benne ez az elmosodás meg a tulzott hdr:
http://kepfeltolto.hu/i/?96459&t=img
De egy patchel ilyen lett:
Kép
Kép

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 csüt. máj. 15 05:37

atiwrc @ 2008 Szer. Máj. 14 11:03 írta:nekem sem tetszett nagyon benne ez az elmosodás meg a tulzott hdr:
http://kepfeltolto.hu/i/?96459&t=img
De egy patchel ilyen lett:
Kép
:up:

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2008 pén. máj. 16 13:11

Nagyon szép a játék, tetszenek a visszajátszások, az autótörés király :) , de az irányítás elég hulladék szerintem. Főleg a gyorsulás-lassulás. Az kész.
Kikapcsoltam a segítségeket, és úgy se tetszik.
A legnagyobb bajom egyébként, hogy semmi nem jön át a kormányon érzés, ezért a driftet nem is tom kezelni rendesen.
Kép
SALGÓ A.S.E.

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 pén. máj. 16 17:37

Na akkor a sok negatív vélemény után jön a felmentő sereg.
Nekem a demo alapján nagyon tetszik a játék. A grafika nagyon bejön, én az NFS:MW-ben is szerettem ezt a stílust, ebben is nagyon hangulatos. A pályák nagyon szépek, főleg a városi verseny tetszett. Az autók marha jól néznek ki, nagyon király ahogy ütközésnél jön le róluk a festék, meg persze amikor ripityára törnek. A hangok teljesen rendben vannak, nekem az is tetszett, hogy verseny közben rádión kapom az infokat, és hogy a profilhoz válaszott becenéven szólítanak (Velner kolléga kedvéért van Iceman is, én nagy szerényen Hotshot lettem :)).
És akkor jöjjön a lényeg: az irányítás. Természetesen nem hittem el a Codemasters féle parasztvakítást, hogy ez micsoda szimulátor lesz, ezért nem is vártam sokat. De azt kell mondjam, hogy szerencsére történt némi változás pozitív irányban, így az összes segítség kikapcsolása után már legalább valamennyire oda kell figyelni, hogy mikor és mennyire fékezek, és kigyorsításnál mennyire nyomom a gázt. Ezt ugye már a legutóbbi NFS is tudta, de azzal ellentétben ez kormánnyal is tökéletesen irányítható, ráadásul rendesen konfigolható is. Az FFB effektek is nagyon királyak, a városi pályán az ugratóknál pl nagyon király, hogy keményen kell tartani a kormányt földre érkezéskor.
Az AI is jó, bár max nehézségen kicsit erősnek tűnnek az autók, de legalább hibáznak is néha. Eddig a pályaversenyen 3., a városin 2. helyig sikerült felverekednem magam, de már közel a csúcs.
A végére hagytam az egészben a legkirályabbat, a driftet. Az NFS:PS-el ellentétben, aminek ez volt a leggyatrább része, szerintem nagyon jól eltalálták, és hihetetlen nagy élmény tud lenni egy jól sikerült futam. Eddig 12 milla a rekordom, de még nagyon le vagyok maradva az élmezőnytől. Youtube-ra feltett videók közt 57 millió volt a legtöbb, amit találtam, de lehet még van jobb is.
Szóval én már nagyon várom, hogy kijöjjön a teljes játék, és remélem, hogy nem lesz olyan, mint a Pro Street volt, hogy a kezdeti jó benyomások után hamar unalomba fullad.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BB 2008 pén. máj. 16 19:22-kor.
Too weird to live, and too rare to die.

suminator
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: suminator » 2008 pén. máj. 16 19:15

Szerintem legalább nem reménytelen, gépigény 0, mondom 0-a, az én gépemtöl kisebb már nincs is, és fut rendesen, és szép is, a fizika, 2-es alá, de legalább átment, a DIRT után ez egy csoda, szóval várom....nyomába se ér azRBR-GTR párosnak, de legalább jáccható talán, aztán jövöre jön a simbines fiuktól a FERRARI- s géma, addig meg jó lehet, merthogy a fölhozatal amugy 0... :D
AMD 64 3000+, 2900 GT, G 25

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2008 pén. máj. 16 23:59

BB ajánlója után még próbálgattam hátha rosszul éreztem, de nekem sehogy nem jó ez. :)
Persze sokkal jobb mint a dirt, de az ellenikormányzást ez a cég teljesen elfelejtette megcsinálni. Elindul az autó keresztbe, nyomom a gázt is úgy módjával, de azért kereket pörgetve, ösztönből jön az ellenkormány, erre elindul az ellenkező irányba egyből. Gyakorlatilag ha elindul az autó, egyenesbe kellene tenni a kormányt és kihúzná magát. Aki ezt tudja vezetni annak gratula. Persze íven nekem is megy, de abban mi a jó? :)
A drift meg... nekem egy utcai ladát könnyebb irányítani keresztben mint ezt a driftautót. :)
Persze lehet csak én vagyok ilyen béna, az se baj amúgy, dehát nekem nem tetszik annyira.
Persze biztos, hogy fogok játszani vele, mert a megjelenítés nagyon tetszik. A replay-ek királyok. :) Meg az autózúzás... bár az RBR lenne ilyen.
Kép
SALGÓ A.S.E.

csery
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: csery » 2008 szomb. máj. 17 07:00

suminator @ Pént. Máj. 16, 2008 8:15 pm írta:...az én gépemtöl kisebb már nincs is...
"de van, de van, de van" d3

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2008 szomb. máj. 17 08:01

Grid autó és pályalista.

http://www.hsw.hu:8080/index.php?headlinesid=11534

Hát mitmondjak nagyon kevés a Toca3-hoz képest. :( A rallys rész teljesen kimaradt. Bár mondjuk biztos jól kidolgozottak lesznek.

Smicy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Smicy » 2008 szomb. máj. 17 08:44

Jól látom, hogy nincs EVO? :rolleyes:
Daihatsu Charade GTti
videó:

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2008 szomb. máj. 17 09:13

Szerintem ez egy visszalépés. A 3-mal nem játszottam, de a 2 az jó volt szerintem az volt a csúcspont. Grafika mindenképp jó mer elmegy a gépemen ami nem erőmű-AMD 3500+ A.64, 4x512MB, Galaxy 7300GT- de az irányításból semmi nem jön át, igaz az is csak egy hulladék DF EX sza nem csóró gyereknek találták ezt ki
Lemaradt a lényeg: de marhulni meg gyönyörködni jó d3
Kép

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 vas. máj. 18 16:42

Új egyéni rekordot mentem driftben, lassan közelítem a legjobbakat. Végre sikerült egy combo-val végigmennem a három kört, így végül egy hajszállal maradtam el a 30 milliótól. Annyira tetszett, hogy felvettem fraps-el a replayt, majd lehet felrakom én is youtube-ra :cool:

Smicy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Smicy » 2008 vas. máj. 18 17:36

A legjobb azt hiszem - csalás nélkül - 70 vagy 90 millió :)
Daihatsu Charade GTti
videó:

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 hétf. máj. 19 17:04

BB @ 2008 Vas. Máj. 18 17:42 írta:Új egyéni rekordot mentem driftben, lassan közelítem a legjobbakat. Végre sikerült egy combo-val végigmennem a három kört, így végül egy hajszállal maradtam el a 30 milliótól. Annyira tetszett, hogy felvettem fraps-el a replayt, majd lehet felrakom én is youtube-ra :cool:
azta :ooo :ooo akkor én keveset játszottamm vele :D d3

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 hétf. máj. 19 17:59

I. Peremicki @ Hétf. Máj. 19, 2008 18:04 írta:azta :ooo :ooo akkor én keveset játszottamm vele :D d3
Á ez még édeskevés. Jelenleg a legjobb eredmény, ami a Codemasters fórumon fent van, az majdnem 108 millió.
Mondjuk, ahogy olvasgattam a fórumot, úgy tűnik akik ezeket a hatalmas pontokat csinálják, mind gamepad-el játszanak, amivel ugye tizedmásodperc alatt lehet kopptól koppig áttekerni a kormányt, és ez combo növelésnél elég nagy előnyt jelent. Elég vicces is volt az egyik videón, amit néztem, hogy hogy rángatózik a kerék egyik irányból a másikba. Én természetesen kormánnyal nyomom, meg persze belső kamerából, most 34 milla a legjobbam, és azt mondom, hogy a 40 még talán elérhető, de annál többet tuti nem tudnék.

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 hétf. máj. 19 18:10

BB @ 2008 Hétf. Máj. 19 18:59 írta:Á ez még édeskevés. Jelenleg a legjobb eredmény, ami a Codemasters fórumon fent van, az majdnem 108 millió.
Mondjuk, ahogy olvasgattam a fórumot, úgy tűnik akik ezeket a hatalmas pontokat csinálják, mind gamepad-el játszanak, amivel ugye tizedmásodperc alatt lehet kopptól koppig áttekerni a kormányt, és ez combo növelésnél elég nagy előnyt jelent. Elég vicces is volt az egyik videón, amit néztem, hogy hogy rángatózik a kerék egyik irányból a másikba. Én természetesen kormánnyal nyomom, meg persze belső kamerából, most 34 milla a legjobbam, és azt mondom, hogy a 40 még talán elérhető, de annál többet tuti nem tudnék.
Hát akkor elismerésem , én kjétszer mentem és 600at mentem kb :D

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 szer. jún. 25 06:34

Ati honnan van a patch, hogy ne legyen elmosódott?
Megvan a teljes, és a drift mod benne az nem rosz. lehet vele bohóckodni. :D :D
HELL DIGITAL RALLY TEAM

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 kedd aug. 05 20:00

http://www.hsw.hu/?p=32160

Ha valaki tudja hogy a billentyűzetet, hogy lehet belőni az írja már le. Köszönöm.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2014 szer. aug. 06 11:06

rallyfenegyerek írta:http://www.hsw.hu/?p=32160

Ha valaki tudja hogy a billentyűzetet, hogy lehet belőni az írja már le. Köszönöm.
Az indításnál kijövő ablakban, ahol a kontrollert lehet állítani, ott ha lejebb görgetsz,
ott lehet állítani billenytűzet gombokat is. (pl. váltó fel-le, kamera, stb)

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2014 szer. aug. 06 15:19

Csak hiába ütöm a billentyűzetet nem vesz be semmit, csak a váltót tudtam az s,x-re rakni de a gáz fék kanyart nem engedte. Egyébként mi a bánat különbség van a steer (analog) meg steer (steering wheel) között, hát nem analóg a kormány????
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 szer. aug. 06 18:02

atiwrc írta:Csak hiába ütöm a billentyűzetet nem vesz be semmit, csak a váltót tudtam az s,x-re rakni de a gáz fék kanyart nem engedte. Egyébként mi a bánat különbség van a steer (analog) meg steer (steering wheel) között, hát nem analóg a kormány????
Ki kellett húznom a kormányt, a játékban meg tiltottam a beállításoknál kormány engedélyezését és így megy bill. Nem olyan rossz, bohóckodni jó. :lollypop:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 csüt. aug. 07 17:41

rallyfenegyerek írta:
atiwrc írta:Csak hiába ütöm a billentyűzetet nem vesz be semmit, csak a váltót tudtam az s,x-re rakni de a gáz fék kanyart nem engedte. Egyébként mi a bánat különbség van a steer (analog) meg steer (steering wheel) között, hát nem analóg a kormány????
Ki kellett húznom a kormányt, a játékban meg tiltottam a beállításoknál kormány engedélyezését és így megy bill. Nem olyan rossz, bohóckodni jó. :lollypop:
A nyilakkal mész, vagy valami mással?

mert nekünk megy bill-lel (wasd és nyilak) csak nem birjuk átkonfigurálni. (AY ,. -re)
De ahogy lenyomjuk a kanyarodás(nyil) rögtön kitekeredik teljesen a kerék... Ahogy elengedem rögtön visszaáll, nincs átmenet.
Focussal letoltam pár korzikai szakaszt, de ilyen szar fizikával még egy CMRbe se mentem. Autómata váltó, nem vált vissza hamar, fullad. Kézi az egy vicc. Replay sincs....

1 pozitivum, a pályák nem annyira szögletesek mint a 2 ben. És kitudjuk venni őket 3dsmaxba kb 5-6 darabba :D
Bár mappolni kellene egy nagy részét.
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 csüt. aug. 07 19:48

Tibi írta:
rallyfenegyerek írta:
A nyilakkal mész, vagy valami mással?

mert nekünk megy bill-lel (wasd és nyilak) csak nem birjuk átkonfigurálni. (AY ,. -re)
De ahogy lenyomjuk a kanyarodás(nyil) rögtön kitekeredik teljesen a kerék... Ahogy elengedem rögtön visszaáll, nincs átmenet.
Focussal letoltam pár korzikai szakaszt, de ilyen szar fizikával még egy CMRbe se mentem. Autómata váltó, nem vált vissza hamar, fullad. Kézi az egy vicc. Replay sincs....

1 pozitivum, a pályák nem annyira szögletesek mint a 2 ben. És kitudjuk venni őket 3dsmaxba kb 5-6 darabba :D
Bár mappolni kellene egy nagy részét.
Igen, a nyilakkal megyek. Én sem tudtam másra belőni.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2015 vas. máj. 24 10:50

Sziasztok!

Régen jártam erre....

Szerintetetek milyen lesz ez a játék? :)

http://www.codemasters.com/game/dirt-rally/

Vélemény? :)
Üdv.

Lámer Rally Team

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 vas. máj. 24 12:12

Fekete Kristof írta:Sziasztok!

Régen jártam erre....

Szerintetetek milyen lesz ez a játék? :)

http://www.codemasters.com/game/dirt-rally/

Vélemény? :)

viewtopic.php?f=6&t=1684
Kép

Válasz küldése