CRC Cross Racing Championship

Mindenféle autó szimulátor topicja van itt.

Moderátor: Moderátor

ChrisX
Site Admin
Kapcsolat:

CRC Cross Racing Championship

Hozzászólás Szerző: ChrisX » 2006 szer. jún. 07 16:11

Kipróbáltam ezt a magyar fejlesztésű gamét. Az igaz , hogy már tavaly ősszel kijött de csak most jutottam hozzá.
Flatout és LFS keveréke,legalábbis erre a kettőre emlékeztetett leginkább. A fizikája nem annyira kezdetleges mint a Flatout-é viszont nem is annyira élethű mint az LFS-é.
A játék inkább rallycross mint rally. Ennek megfelelően önmagába visszazáródó körpályákon , többnyire vegyes útfelületen zajlik a verseny.
Valódi autók nyomokban lelhetők fel benne. Először a régi Audi quatro és egy újabb Punto utánzattal lehet menni. Belülröl játszva egész élvezetes, a force visszajelzés is élethű. Ugrató utáni "becsapódásnál" kicsit mintha elmosódna a táj, mintha tényleg megviselne a rázkódás.:)

Amolyan amatőr rally feelingje van. Vannak benne természetesen Magyarországon játszódó pályák is. Magyar trikoloros versenyzőruha, magyar versenyzők nevei stb..
A tempó nem egetverő hiszen nem egy WRC volánja mögött ülünk. Persze később lehet, hogy lesznek benne többszáz LE-s autók is.
A pályák grafikáját tekintve néhol az RBR is megirigyelhetné. Nincsenek benne olyan karomnyi oszlopok és fák mint az RBR-ben aminek nekimegyünk már rég totalcarral kiálni kényszerülünk, hanem minden tereptárgy rendesen kiütődik a helyéről .

Szerintem nézzétek meg. Egy misét megér :)

Összességében elnyerte tetszésemet.www.crc-game.com/

Kép

Kép
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2006 hétf. jún. 12 12:46

Kedves Chris!

Azt szeretném kérdezni, hogy tulajdonképpen kinek és milyen jellegű kikapcsolódásra ajánlod ezt a játékot?

Most, hogy pár hétig nincs egy bajnoki futam se addig hanyagolom az rbr-t és kell valami szórakoztató a foci vb-n kívül. :)

ChrisX
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ChrisX » 2006 hétf. jún. 12 13:46

sebgutkopf @ 2006 Hétf. Jún. 12 13:46 írta:Kedves Chris!

Azt szeretném kérdezni, hogy tulajdonképpen kinek és milyen jellegű kikapcsolódásra ajánlod ezt a játékot?

Most, hogy pár hétig nincs egy bajnoki futam se addig hanyagolom az rbr-t és kell valami szórakoztató a foci vb-n kívül. :)
Próbáld ki. Nem egy WRC de azért jó feeling. Amolyan amatőr rallys érzés. El lehet vele bohóckodni.
Mondjuk már több mint egy hete nem játszottam vele. :cool:
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2006 szer. jún. 14 12:32

ChrisX @ Hétf. Jún. 12, 2006 2:46 pm írta:Próbáld ki. Nem egy WRC de azért jó feeling. Amolyan amatőr rallys érzés. El lehet vele bohóckodni.
Mondjuk már több mint egy hete nem játszottam vele. :cool:
Talán hétvégén, ha összeszedem valahol a progi "próbaverzióját". :D

brutal
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: brutal » 2006 pén. szept. 01 12:04

Az Invictus féle játékok mint az Insane, Street Legal, és a CRC szintén szimulátorok.
Csak:
Ezekből kivétel az Insane, ami a mag nemében zsír játék lett.
Sajnos a Street Legal vezetős része már el lett tolva.
(A garázsos szerelés egyedülálló, erőssége a játéknak)
A probléma az az, hogy nem tudják eldönteni, hogy mit akarnak.
Most vagy szimulátort csinálsz, vagy árkádot! A kettő együtt nem megy.
Csináltak szimulátort, amit le akartak árkádosítani, amiből lett egy hibrid megoldás, ami sajnos nem sikerült túl jól. Realtime törést is a Steet Legalban láthattunk először! Sajnos nem lett túl gyors, és a törés pillanatában rendesen beszaggatott a game.
Most megcsinálták a CRC, amivel megint hasonló problémák vannak.
Olvastam is interjúban, hogy azt szerették volna, ha könnyen irányítható a játék. Helyette kaptunk egy olyan szimulátort, ami úgy viselkedik mintha árkád lenne, és közben az irányítása egyiknek sem felel meg.
A crc grafikája nem rossz. Én nem fikázom, mert tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű jobbat csinálni úgy, hogy az fps-t ne húzza le a pálya.
Brutal
Dimension Technics

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2006 pén. szept. 01 12:14

brutal @ Pént. Szept. 01, 2006 1:04 pm írta:Az Invictus féle játékok mint az Insane, Street Legal, és a CRC szintén szimulátorok.
Csak:
Ezekből kivétel az Insane, ami a mag nemében zsír játék lett.
Sajnos a Street Legal vezetős része már el lett tolva.
(A garázsos szerelés egyedülálló, erőssége a játéknak)
A probléma az az, hogy nem tudják eldönteni, hogy mit akarnak.
Most vagy szimulátort csinálsz, vagy árkádot! A kettő együtt nem megy.
Csináltak szimulátort, amit le akartak árkádosítani, amiből lett egy hibrid megoldás, ami sajnos nem sikerült túl jól. Realtime törést is a Steet Legalban láthattunk először! Sajnos nem lett túl gyors, és a törés pillanatában rendesen beszaggatott a game.
Most megcsinálták a CRC, amivel megint hasonló problémák vannak.
Olvastam is interjúban, hogy azt szerették volna, ha könnyen irányítható a játék. Helyette kaptunk egy olyan szimulátort, ami úgy viselkedik mintha árkád lenne, és közben az irányítása egyiknek sem felel meg.
A crc grafikája nem rossz. Én nem fikázom, mert tapasztalatból tudom, hogy nem könnyű jobbat csinálni úgy, hogy az fps-t ne húzza le a pálya.
Szeritenm is a crc benne van az 10 legjobb autosjátékban, csak valami miatt én is játszottam vel aztán annyi mostanság nem is nyomom.

A insane idöszakában én még a terep2-t nyomtam de szerintem abbol az idöböl a screamer 4X4 /szintén magyar fejlesztésü gamr/ jobb volt

A streert legalt sajnos még nemtudtam megszerezni, de erre a realtime törésre kiváncsi lennék. A CRCben si iylen van, mert szeritenm annyira nem volt jo a törés. Monjuk az lfs is csak horpad az rbeben meg szinte épen esnek le a darabok( főleg az elsö hátso lökös)

privát üzit olvass légyszi.
Kép

brutal
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: brutal » 2006 pén. szept. 01 12:33

A Street Legalban alkalmazott realtime törés tetü volt, ezért el is felejtették azt. A crcben előre tárolt törés van.
A realtime törések ideje még nem jött el. Se memória, se cpu idő, se videokártya nem alkalmas még rá. Igazából a videokártyát kellene felkészíteni erre, de még várat magára.
Brutal
Dimension Technics

illegal_alien
Site Admin

Hozzászólás Szerző: illegal_alien » 2006 pén. szept. 01 12:36

brutal @ Pént. Szept. 01, 2006 13:33 írta:A Street Legalban alkalmazott realtime törés tetü volt, ezért el is felejtették azt. A crcben előre tárolt törés van.
A realtime törések ideje még nem jött el. Se memória, se cpu idő, se videokártya nem alkalmas még rá. Igazából a videokártyát kellene felkészíteni erre, de még várat magára.
Addig még kisajtolnak a userekből pár millát ;)

CSEKO Arpad
RBR Fan aktív tag

Re: CRC Cross Racing Championship

Hozzászólás Szerző: CSEKO Arpad » 2013 csüt. ápr. 25 20:06

Érdekes, hogy amikor eljön a tavasz, mindig késztetést érzek, hogy felrakjam ezt a szuper játékot! Örülök neki, hogy még régen amikor megvettem teljesben, még nem a CRC 2005-öt tudtam megvenni, hanem az első verziót.
Nekem irányításra ez a verzió jobban tetszik, jóval nehezebb, mint a CRC 2005-ben van. (Kipróbáltam ezt is régebben, abban könnyebb az irányítás)
Mindig is eltudnám képzelni ezt a játékot egy igazi pl. nyírádi rallycross vagy autocross pályán, ahol ezzel az irányítással lehetne menni. Sajnálom , hogy ehhez a verzióhoz nem érkeztek kiegészítések.
Tényleg egy csúcs Autocross-os játékot lehetne csinálni ezzel a játéknak a fizikájával, grafikájával.
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 pén. ápr. 26 05:41

CSEKO Arpad írta:Érdekes, hogy amikor eljön a tavasz, mindig késztetést érzek, hogy felrakjam ezt a szuper játékot! Örülök neki, hogy még régen amikor megvettem teljesben, még nem a CRC 2005-öt tudtam megvenni, hanem az első verziót.
Nekem irányításra ez a verzió jobban tetszik, jóval nehezebb, mint a CRC 2005-ben van. (Kipróbáltam ezt is régebben, abban könnyebb az irányítás)
Mindig is eltudnám képzelni ezt a játékot egy igazi pl. nyírádi rallycross vagy autocross pályán, ahol ezzel az irányítással lehetne menni. Sajnálom , hogy ehhez a verzióhoz nem érkeztek kiegészítések.
Tényleg egy csúcs Autocross-os játékot lehetne csinálni ezzel a játéknak a fizikájával, grafikájával.

Valamelyik nap én is ezen gondolkodtam. Nemtudtam hogy volt CRC is külön, azt hittem csak demo volt és a teljes volt a 2005. Nem emlékszem már, régen volt. (Azt tudom a demóban volt egy pályaversenyes rész, meg egy autocross, de az is lehet az az angol pálya volt, nem a crosspálya.

Egyébként lehet mennének ahhoz is a modok. Nem másztam bele annak a modolásába. Egyébként is csak Max-al lehet kocsit/pályát csinálni hozzá, akkor meg még nem értettem hozzá.

Lehetne itt annyi mindent csinálni ha lenne rá időnk.
-Pannóniaringet a Gp500-ba (régi, de még mindig az egyik legjobb motorosszim, és modolható)
-Vagy a GPBikes-ba, annak sem olyan borsos az ára, asszem 5-6 ezer körül van.
Ez utóbbinak a motorjára épül a World Racing Series, amiben 2 formula és két kasztnis autó foglal helyet.
http://www.youtube.com/watch?v=oVB1zLgCJmQ
A GP Bikes-al együtt, ezt is megkapja a vársárló. Szóval ha így veszzük nem is olyan dárga, igaz ezek még béták, de folyamatosan fejlesztgetik, lassacskán épülnek a pályák is hozzájuk.
(A múltkor ati felrakta a GP bikes legújabb verzióját, erre nem is tudtunk elindulni állandóan felborult a motor ahogy ki akartunk fordulni a boxból, én tudtam menn vagy 20 métert jobbra balra kacsázva, de annak is esés lett a vége. :D Valamit át kellet volna konfigurálni, de akkor nem volt időnk többet foglalkozni vele.)
-Van még egy harmadik játék is erre a motorra, a Kart Racing Pro, az egyik legjobb gokart sim amivel találkoztam, valaki (talán kisBenkő) megkért hogy nézzek már rá hogy esetleg magyar pályát nem lehetne e belerakni, de erre se volt időm, valamint ha jól tudom csak a teljes verzióba lehet új pályát berakni, szóval tesztelni sem tudnám. :D
Kép

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2013 kedd ápr. 30 13:48

ezen ne múljon, megadom a licence kódomat :D
Egészség legyen, meg nyomaték!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 kedd ápr. 30 13:52