WRC

WRC, MNASZ, F1, GT, Rallycross stb..

Moderátor: Moderátor

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

WRC

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 15:05

Ezt a témát azért hoztam létre hogy megbeszélhessük kinek mi a véleménye az igazi bajnokságban történtekről. Pl. szerintetek mi lehet Loeb és Elena sikereinek titka, hogy tetszik nektek a 2006-os Impreza vagy a Focus, mit szóltok a PSA a kivonulásához, stb.

A szavazás azért érdekes, mert Loeb és Elena jövőre félgyári autóval mennek, és így (talán) izgalmasabb lesz, bár az idei évvel se volt bajom.

A szavazásnál indokoljatok légyszi!
Johnnie Walker Racing Team
Škoda Fabia S2000 Evo2

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 15:10

Én elsőként Solbergékre szavaztam, mert szerintem a 2006-os autó nagyon erős lesz, és Solberg már ki is próbálta. Loebék technikailag egy nagyon kicsit hátrányban lesznek, de nem hiszem hogy ez olyan nagy lesz mint azt sokan gondolják. Grönholm még csak ismerkedni fog a Focussal, és azt se tudni hogy ki lesz a 2-es számú Fordos.

Tehát véleményem szerint a jövő év Solberg és Mills éve lesz.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Cikó
[RRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Cikó » 2005 vas. nov. 06 16:07

Én remélem hogy Loeb jövőre is megmutatja. Azóta figyelem a pályafutását, mióta S1600ban bajnok lett. Na mit is mondjak, tud a srác... :up: :)

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 16:12

Cikó írta:Én remélem hogy Loeb jövőre is megmutatja. Azóta figyelem a pályafutását, mióta S1600ban bajnok lett. Na mit is mondjak, tud a srác... :up: :)
Szerintem is egy hatalmas tehetség, talán az eddig élt legnagyobb, de én mégis úgy érzem hogy a 2006-os Solbergék éve lesz. Abban igazad van, hogy nem semmi ahogy Loeb szinte a semmiből feltört, és senki se tudja mi rá az ellenszer.

És Cikó, mér nem szavaztál?
Škoda Fabia S2000 Evo2

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 vas. nov. 06 16:20

Grönholmra szavaztam, hiába új kocsival megy. Szerintem 2006 eleve a ford éve lesz csapatban, és így tőlük várnám az egyéni bajnokot is, amire grönholm az esélyesebb. Nála nincsenek akkora kilengések és ingadozások mint solbergnél. Valahogy most solberg nincs valami jó passzban sajnos, mert egyébként neki drukkolnék.
A subaruval meg eleve nem tudom mi a fene van, remélem az új kocsi jobb lesz.

Számomra a PSA kiszállása nem egy nagy érvágás, nem szeretem a francia kocsikat. :P

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 16:23

sebgutkopf írta:Számomra a PSA kiszállása nem egy nagy érvágás, nem szeretem a francia kocsikat. :P
Én ha a sport oldalát nézem akkor érvágás, de én a franciákat utálom. De az autóik szépek. :up:
Škoda Fabia S2000 Evo2

Cikó
[RRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Cikó » 2005 vas. nov. 06 16:34

Velner Viktor írta: És Cikó, mér nem szavaztál?
Na szavaztam, Solbergre. Bár szívem szerint Loebre nyomtam volna, de szerintem jövőre Solbergnek fog állni a zászló.

Érdekes lesz hogy Grönholm mennyire fog tudni átállni a Fordra, az az eltöltött 6 év a Pegónál az sok. Meg hát az új autó is vajon hogy fog muzsikálni?

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 16:56

Cikó írta:Meg hát az új autó is vajon hogy fog muzsikálni?
Egy hét múlva már okosabbak leszünk:
http://www.wrc.com/page/BreakingNewsDet ... 39,00.html
Škoda Fabia S2000 Evo2

Falcon77
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Falcon77 » 2005 vas. nov. 06 17:00

Mondjuk Grönholm. Nem tudjuk milyen lesz az új Ford, de a Subaru is az lesz..

bodoo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bodoo » 2005 vas. nov. 06 17:41

Sziasztok!
Szerintem Loeb a privát Xsarával is megmutatja. Precíz, megbízható és még villámgyors is... Nem is emlékszem hasonló pilótára. A Citroen 2007ben visszajön, talán jövőre fejlesztgetik a régi autót is (tesztelik az új fejlesztéseket).
Az új Subarut volt szerencsém Frankfurtban látni. Szerintem, minden idők egyik legszebb versenyautója, de gyors lesz-e?

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 18:06

bodoo írta:Sziasztok!
Szerintem Loeb a privát Xsarával is megmutatja. Precíz, megbízható és még villámgyors is... Nem is emlékszem hasonló pilótára. A Citroen 2007ben visszajön, talán jövőre fejlesztgetik a régi autót is (tesztelik az új fejlesztéseket).
Az új Subarut volt szerencsém Frankfurtban látni. Szerintem, minden idők egyik legszebb versenyautója, de gyors lesz-e?
Abban igazad van hogy a Xsara egy nagyon jó autó, és még mindig előnyben van a többi géppel szemben. A Citroen el is készítette a jövő évi szabályoknak megfelelő autót, úgyhogy az inkább félgyári csapat lesz, mint privát.

És szerintetek ha 2007-ben visszatérnek, akkor csak úgy hanyagolnák Loeb-öt? Ugyanmár... Jövőre is ugyanúgy megkap majd mindent, mert megérdemli, de nekem az a megérzésem hogy Solberg...
Škoda Fabia S2000 Evo2

Mindcrime
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Mindcrime » 2005 vas. nov. 06 18:35

Hmm én számitok a Mitsukra, elvégre szépen fejlődnek... (bár pilótailag nincsenek topon)Jövő ilyenkorra majd válaszolok. :)

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 18:43

Mindcrime írta:Hmm én számitok a Mitsukra, elvégre szépen fejlődnek... (bár pilótailag nincsenek topon)Jövő ilyenkorra majd válaszolok. :)
Szerintem is jó lesz a Mitsu jövőre, mert szerintem jó versenyzőik vannak, csak nem tudják jól alkalmazni őket. Szerintem a lehető legnagyobb marhaság volt hogy Rovanperä melyett nem Panizzit indították Németországban pl.

Galli nem a legnagyobb talentum, de nagyon gyors, belőle még lehet valaki. Hallottam olyat is hogy Colinnal tárgyalnak, szal még akármi lehet.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 18:45

Szerintetek Märtinnel mi lesz?

2 eset lehetséges: vagy visszanyeri a 2003-as formáját (amit szívből kívánok neki, mert megérdemli), vagy néhány éven belül eltűnik, mert nem bírja idegileg. És vajon ki lesz az új mitfahrer szegény Beef helyén?
Škoda Fabia S2000 Evo2

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2005 vas. nov. 06 19:47

Szerintem Loeb lesz megint a bajnok. hiába nem lesz gyári az autója. Szponzori háttere az nagyon nagy marad, tehát a lóvé nem lesz gond. Sajna a Subaru nem volt az idén megbízható, és nem is biztos hogy jövőre is az lesz, mert egy teljessen új építésü autóval versenykörülmények között akadnak még gondok, de remélem nem lesz sok, és előkelő helyen érnek be. Ezért lesz a privát Citroen megint ott a toppon, mert Loeb ismeri mint a tenyerét, és nagyon megbízható. A Fordot is favoritnak tartom, de nekik is teljessen új lesz a gáp, és nem tudni sokat a megbízhatóságukról. Még a Skodára leszek kiváncsi, ha Mcrae télleg odamegy mennyit fog fejlődni, mert állítólag a GB futam elöttí 10 napos tesztelés alatt több informácit kapott Mcraetől a csapat, mint egész évben a két állandó versenyzőétől. Ez az infó, meg sokat jelent a mérnököknek. A Micuk, meg nem tudom nem biztos hogy sok jó eredményt várok tőlük amióta WRC-indítanak nagyon nem megy nekik, pedig azfalton Panizzi szinte verhetetlen volt, most meg még pontot sem szerzett. De bármi is lesz én várom nagyon a jövő évet!

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2005 vas. nov. 06 19:50

Velner Viktor írta:Szerintetek Märtinnel mi lesz?

2 eset lehetséges: vagy visszanyeri a 2003-as formáját (amit szívből kívánok neki, mert megérdemli), vagy néhány éven belül eltűnik, mert nem bírja idegileg. És vajon ki lesz az új mitfahrer szegény Beef helyén?
Nem tudom, és azt sem hogy egyáltalán hol kap helyet, de én sok sikert kívánok neki, mert nagyon megbízható pilóta. Remélem felfogja dolgozni a történteket, és nem fogja gátolni a vezetési stílusát, és a bátorságát.

bodoo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bodoo » 2005 vas. nov. 06 19:56

Rajtam kívül várja valaki McRae visszatérését?
Nem sok ekkora egyéniség van ma az autósportban, szerintem. Na, és ahogy fapofával csapatja...

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 20:04

bodoo írta:Rajtam kívül várja valaki McRae visszatérését?
Nem sok ekkora egyéniség van ma az autósportban, szerintem. Na, és ahogy fapofával csapatja...
Ez igaz, azt hallottam hogy annak idején amikor Solberg még zöldfülő volt a Fordnál, beültették egy tesztre McRae mellé. Amikor kiszállt, azt mondta nem ismer még egy ilyen nyugodt embert mint Colin... Ebben van valami, de nem is ismer félelmet, és ezért zúz annyi autót, mert néha nem tudja hol a határ.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 20:10

rbalint írta:Nem tudom, és azt sem hogy egyáltalán hol kap helyet, de én sok sikert kívánok neki, mert nagyon megbízható pilóta. Remélem felfogja dolgozni a történteket, és nem fogja gátolni a vezetési stílusát, és a bátorságát.
Szerintem Loeb csapattársa lesz, és ez a Subaru nagy baklövése hogy nem csaptak még le rá... Itt bohóckodnak 3 autóval, tehát a zsé megvan rá, csak a megfelelő emberek nincsenek. Egy Solberg-Märtin páros nagyon erős lenne, ehelyett Atkinson meg Sarrazin... Mindketten jók, de lennének jelenleg jobb versenyzők szabadon.

Szerintem Märtin nagy erőssége hogy mindenhol jó: nyert már murván, aszfalton, és ha nincs az a kő, akkor svéd rally-t is nyert volna. Nagyon univerzális versenyző, és a Mârtin-Park-Ford trió nagyon erős volt! Remélem hogy lesz ő még világbajnok, és nem egy elfelejtett tehetség lesz 10-15 év múlva.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Tomibá
[HFRT] Elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2005 vas. nov. 06 20:23

Csákány. Grönholm sztem is a legesélyesebb jövőre csak hát a kocsi ki tudja? A Ford elég lájtos volt az utóbbi időben.
Sokan írjátok Loeb a leglegleg. Kétségtelen ma ő a legjobb. Solberg a leggyorsabb csak nagyon periódikus.

De ne feledkezzünk meg a régebbi időkről sem azé ott nagyobb kvalitások voltak, a maiak közül elindulni sem biztos hogy mindenki tudna azokkal a szörnyekkel. Ahogy Röhl mondta miután kipróbálta a 206-ot nem rossz olyan kis játékszer.

Röhl-Mikkola-Vatanen-Kankunen a legnagyobb király aki négy különböző autóval lett világbajnok - a csaj Misel Múton ( nemtom hogy írják)szorongatta Röhlt, szal lehet csemegézni.

Az igazi rally az a B-s korszak volt szerintem minden szépségével ill veszélyeivel, akkor nem lehetett csak úgy befizetni valahova az illetőt mert hamar meghalt.
Egyszó mint száz a maiak is nagyon jók de mamár könnyebb.
Lada Samara 1.5 Kit Car

Tomibá
[HFRT] Elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tomibá » 2005 vas. nov. 06 20:49

Ja igen. Én már 36.-at taposom és szerencsére élőben láttam a magyar RALLY-t amikor még a VFTS volt a csúcstech. Itt voltak at oroszok- bulgárok- lengyelek- csehszlovákok. Kibaszott jó versenyek voltak.
Rangáék még a kereklámpás zsigával csapattak nem volt ilyen-olyan futómű meg 80-féle slick. Y mintás stomil volt a versenygumi.
A maiak több mint fele oda sem szagolhatott volna mert akkor még vezetni kellett tudni a pénztárca másodlagos volt.

Csodálatos versenyek voltak a Béke Barátság Kupák.

A versenyszellemről annyit ( ez igaz sztori de ilyenből számtalan van abból az időből) Pécsi futam Rangának a harmadik difije ugrott szét és nem tudta volna folytatni a versenyt. Az ellenfelek Balatonyi az öreg Hideg összedobtak neki egyet bár tudták akkor kikapnak. Ranga megnyerte a versenyt Balatonyi előtt.
Lada Samara 1.5 Kit Car

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 22:19

Igen Tomibá, igazad van. Úgy kellett volna írjam hogy Loeb talán a legjobb WRC-s. A B-s autók igazi szörnyek voltak, de az egy másik kor. Ja, Érdi Tibi mondta hogy "aki Ladát tud vezetni nagyon gyorsan, az szinte minden autót". Igaza van.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Cikó
[RRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Cikó » 2005 vas. nov. 06 22:25

Velner Viktor írta:Ja, Érdi Tibi mondta hogy "aki Ladát tud vezetni nagyon gyorsan, az szinte minden autót". Igaza van.
Vegyük pl. Balázs Öcsit? :respect: :respect: Elég szépen, és persze gyorsan terelgette a Micut a Waldviertelen, sajnáltam hogy kiestek.

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 vas. nov. 06 23:35

Cikó írta:Vegyük pl. Balázs Öcsit? :respect: :respect: Elég szépen, és persze gyorsan terelgette a Micut a Waldviertelen, sajnáltam hogy kiestek.
A magyar rally-sok a legjobbak a világon, ezt ki merem mondani, csak pénz kéne, méghozzá nagyon sok...
Škoda Fabia S2000 Evo2

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 08:54

Velner Viktor írta: Abban igazad van hogy a Xsara egy nagyon jó autó, és még mindig előnyben van a többi géppel szemben. A Citroen el is készítette a jövő évi szabályoknak megfelelő autót, úgyhogy az inkább félgyári csapat lesz, mint privát.

És szerintetek ha 2007-ben visszatérnek, akkor csak úgy hanyagolnák Loeb-öt? Ugyanmár... Jövőre is ugyanúgy megkap majd mindent, mert megérdemli, de nekem az a megérzésem hogy Solberg...
Az a "fél gyáriság" szerintem azért jelent annyit, hogy egy kicsi hátrányban lesz Loeb a többiekhez képest. A kocsija az idei marad nagyjából. A tehetsége viszont kompenzálni fog elég sokmindent, tehát az élmezőnyben marad mindenképpen csak éppen nem fog nyerni.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 09:00

Velner Viktor írta:Szerintem is jó lesz a Mitsu jövőre, mert szerintem jó versenyzőik vannak, csak nem tudják jól alkalmazni őket. Szerintem a lehető legnagyobb marhaság volt hogy Rovanperä melyett nem Panizzit indították Németországban pl.

Galli nem a legnagyobb talentum, de nagyon gyors, belőle még lehet valaki. Hallottam olyat is hogy Colinnal tárgyalnak, szal még akármi lehet.
Érdekes, hogy jövőre Galli lesz az első pilóta. Vajon most ki lesz a másik? Nagyon úgy néz ki, hogy macrae nem fog mitsu-zni, hanem skoda lesze belőle. Legalábbis legutóbb ezt hallottam elhangzani.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 09:03

bodoo írta:Rajtam kívül várja valaki McRae visszatérését?
Szerinted?

Na-ná hogy várom! :up:

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 09:08

Velner Viktor írta: Itt bohóckodnak 3 autóval, tehát a zsé megvan rá, csak a megfelelő emberek nincsenek. Egy Solberg-Märtin páros nagyon erős lenne, ehelyett Atkinson meg Sarrazin... Mindketten jók, de lennének jelenleg jobb versenyzők szabadon.
Ezzel mélyen egyetértek. Már rég kib@sztam volna azt a két embert a subaru helyében. Röhelyes, hogy 3 autópól csak 1 pilóta szerez pontot, a többi még a 8-ban sincsen. :mad:

Vagy abban bíznak, hogy a jövő nagy tehetségei és náluk növik ki magukat világbajnokká? :confused2:

Mert az igazán nagy tehetségek már korábban mielőtt befutnának is szoktak villantani. Itt meg legfeljebb az a villantás, hogy a privát kocsikkal jót versenyeznek. :lol:
Jó tudom Atkinson néha gyors csak egy-egy hibával elrontja az idejét....

Agrakos
[HFRT] Elit

Re: Reál WRC

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 09:18

Velner Viktor írta:Ezt a témát azért hoztam létre hogy megbeszélhessük kinek mi a véleménye az igazi bajnokságban történtekről. Pl. szerintetek mi lehet Loeb és Elena sikereinek titka, hogy tetszik nektek a 2006-os Impreza vagy a Focus, mit szóltok a PSA a kivonulásához, stb.

A szavazás azért érdekes, mert Loeb és Elena jövőre félgyári autóval mennek, és így (talán) izgalmasabb lesz, bár az idei évvel se volt bajom.

A szavazásnál indokoljatok légyszi!
Nicsak, újra aktivizáltad magad? ;)

Szóval, én Leob/Elena párosra szavaztam. Mielőtt Sebi beírná, hogy Ő ilyet nem is csinált a másik loginjával ;) , el kell, hogy mondjam, hogy miért tettem ezt. Loeb a legkiegyensúlyozottabb versenyző az egész mezőnyben, pokolian gyors, aszfalton verhetetlen; és hála az ideji fejlesztésű murvás Michelin guminak, már murván is szinte az. Ami szintén nem elhanyagolható tényező, hogy a kocsija is nagyon egyben van. A szavazásnál az eszemre hallgattam, nem a szívemre. Szívem szerint Solberg-re voksolnék, most Ő nálam az aktuális nagy kedvenc. De esélytelen Loeb-el szemben, sőt szerintem jövőre még Grönholm-ot sem fogja tudni megverni, mert Grönholm-nak jót fog tenni a Ford.
2006-os Impreza ide, 2006-os Impreza oda, nem elég a kocsinak jól kinézni (hozzáteszem a 2005-ös jobban tetszik), ne márt, ha gyors és megbízható is. Azonkívül az sem ártana, ha a Pirelli versenyképes gumikat gyártana újra!

Hirtelen ennyi, megyek dolgozni!
[HFRT]Akos Paulin - HFRT Team Captain

ABIT AN8 Ultra, Athlon643200+@4100+, 1GB Kingmax HC PC4000, Gigabyte GeForce 7900GT, Logitech G25, SB Audigy2 Value, AeroCool550W PSU

Fotóim: http://www.flickr.com/photos/18910367@N08/

Kép
Kép

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 09:19

Velner Viktor írta:Én ha a sport oldalát nézem akkor érvágás, de én a franciákat utálom. De az autóik szépek. :up:
Jaj, erre elfelejtettem reagálni: A sportnak nem jó, a franciákat utálom, többnyire az autóikat is!

ABIT AN8 Ultra, Athlon643200+@4100+, 1GB Kingmax HC PC4000, Gigabyte GeForce 7900GT, Logitech G25, SB Audigy2 Value, AeroCool550W PSU

Kép
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 09:22

Agrakos írta:.... a franciákat utálom, többnyire az autóikat is!
Ezért van felsőfokú francia nyevvizsgád is. :lol:

Belülről bomlasztod az ellenséget. :D

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 09:25

Falcon77 írta:Mondjuk Grönholm. Nem tudjuk milyen lesz az új Ford, de a Subaru is az lesz..
Azért ilyen flegma hozzászólást nem várok a professzor Úrtól! ;)

Kép
Kép

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 09:30

sebgutkopf írta:Ezért van felsőfokú francia nyevvizsgád is. :lol:

Belülről bomlasztod az ellenséget. :D
Egyértelmű, ez a legjobb taktika! ;)

Kép
Kép

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 09:33

sebgutkopf írta:Vagy abban bíznak, hogy a jövő nagy tehetségei és náluk növik ki magukat világbajnokká? :confused2:

Mert az igazán nagy tehetségek már korábban mielőtt befutnának is szoktak villantani. Itt meg legfeljebb az a villantás, hogy a privát kocsikkal jót versenyeznek. :lol:
Jó tudom Atkinson néha gyors csak egy-egy hibával elrontja az idejét....
A Subaru megmondta, hogy a jövő világbajnokát keresik. Sarrazin szerintem azért kellett a csapatnak, mert úgymond aszfaltmenő, és esetleg tud segíteni a kocsi aszfaltos beállításainak fejlesztésében,csak idén a Solbi mindig megverte, úgyhogy szerintem Sarrazin mindenképpen felejtős.
Atkinson-ban még lehet valami, bele kell tanulnia! Hirvonen-el is az volt tavaly, hogy 2 futamot fejezett be, idén meg már elég jól ment a privát Focus-szal szerintem.
Úgyhogy Etkinzon-t nem írnám le.

Kép
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 10:00

Agrakos írta:
A Subaru megmondta, hogy a jövő világbajnokát keresik. Sarrazin szerintem azért kellett a csapatnak, mert úgymond aszfaltmenő, és esetleg tud segíteni a kocsi aszfaltos beállításainak fejlesztésében,csak idén a Solbi mindig megverte, úgyhogy szerintem Sarrazin mindenképpen felejtős.
Atkinson-ban még lehet valami, bele kell tanulnia! Hirvonen-el is az volt tavaly, hogy 2 futamot fejezett be, idén meg már elég jól ment a privát Focus-szal szerintem.
Úgyhogy Etkinzon-t nem írnám le.
A jövő tehetségei azért ha eredményben nem hozzák szokásuk egy-egy gyorsot megnyerni véletlenül, ha a többin zúznak is. Mindegy, bizotsan sokat várok, főleg a kedvenc márkámnál lévőkre vagyok érzékeny. :rolleyes:

Azért büszke vagyok rá, hogy ugyanarra szavaztam mint Tomibá és Falcon. Ráadásul nem az ő hatásukra, mert előbb szavaztam. :cool2:

Bár Falconnál benne van az a faktor, hogy nem mer Loeb-re szavazni, mert fél, hogy akkor nem nyer. :D

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 10:08

sebgutkopf írta:A jövő tehetségei azért ha eredményben nem hozzák szokásuk egy-egy gyorsot megnyerni véletlenül, ha a többin zúznak is. Mindegy, bizotsan sokat várok, főleg a kedvenc márkámnál lévőkre vagyok érzékeny. :rolleyes:
Atkinson már nyert szakaszokat.
sebgutkopf írta:Bár Falconnál benne van az a faktor, hogy nem mer Loeb-re szavazni, mert fél, hogy akkor nem nyer. :D
:D

Én viszont mertem Loeb-re fogadni, így, ha nyer, nyertem a szavazáson, ha meg Solbi nyer, akkor is boldog leszek, akkor meg azért, mert a kedvenc pilótám nyer. :)

Kép
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 hétf. nov. 07 11:23

Agrakos írta:

Én viszont mertem Loeb-re fogadni, így, ha nyer, nyertem a szavazáson, ha meg Solbi nyer, akkor is boldog leszek, akkor meg azért, mert a kedvenc pilótám nyer. :)
Kezdessz olyan lenni mint a mazohista:

Ha rossz neki akkor jó.
Ha jó, akkor rossz tehát jó. :D

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 hétf. nov. 07 11:27

sebgutkopf írta:Kezdessz olyan lenni mint a mazohista:

Ha rossz neki akkor jó.
Minden rosszban van valami jó! ;)

Kép
Kép

Mou
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Mou » 2005 hétf. nov. 07 15:29

Grönholm. Már csak azért is, mert ö a kedvencem. Bár nem tudni, milyen lesz az uj Ford, de bizok benne. Csapattársnak pedig remélem Märtin, vagy marad Toni.

Falcon77
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Falcon77 » 2005 hétf. nov. 07 16:14

sebgutkopf írta:[Kezdessz olyan lenni mint a mazohista:

Ha rossz neki akkor jó.
De ha rossz, akkor jó, tehát rossz.. :confused2:

ChrisX
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ChrisX » 2005 hétf. nov. 07 16:57

Solberg! Egyrészt a kedvencem másrészt meg hiába vérprofi Loeb azért egy 1 évvel korábbi autóval áll majd rajthoz. Grönholmnak meg tényleg át kell szoknia 6 év oroszlánozásból a kókuszba :confused2:

Szal Solberg az ász!
Kép

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 hétf. nov. 07 17:21

ChrisX írta:Szal Solberg az ász!
Szerintem is össze fog jönni neki. :up:
Škoda Fabia S2000 Evo2

Falcon77
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Falcon77 » 2005 kedd nov. 08 23:54

sebgutkopf írta:Bár Falconnál benne van az a faktor, hogy nem mer Loeb-re szavazni, mert fél, hogy akkor nem nyer. :D
Nono, nem úgy van az. 2003-ban kezdtem el drukkolni Loebnek, mert élete első teljes évadjában komoly esélye volt a világbajnokságra. Meg arra számítottam, hogy 2004-ben Martin lesz a bajnok az új Focusszal. A 2003-as Focus iszonyúan ment, bár az első két versenyén feladta a motor, Martin mindkettőn esélyes volt a győzelemre. A harmadikat meg meg is nyerte. Meg a finn ralit is. Aztán év vége felé nem tűnt fel, hogy Martin kicsit eltűnt, mert ugye ott volt Loeb az aszfaltmenő meg Solberg a britmenő :D .
Szóval arra számítottam, hogy akkor majd Martin, de nem számoltam vele, hogy a többi gyár is utoléri a Fordot fejlesztésben. Mondjuk a Citroen pl...
A legjobb autó a Subaru volt 2004-ben, de néhány vízátfolyás :omg: meg egyebek jól betettek Solbergnek. Úgyhogy 2004-ben Loeb végül megbízhatóság és nem teljesítmény okán nyert. Joggal gondolhattam, hogy Solberg majd 2005-ben megmutatja, merthogy mégiscsak gyorsabb, mint Loeb.
Aztán idénre kiderült, hogy Loeb nemcsak megbízható, hanem szimplán gyors is. Persze ehhez nem ártott, hogy a már legalább 4 éves Xsara megtévesztően semmitmondó külseje alá sikerült becsempészni a legjobb technikát. Az idei év legjobb raliautója vitán felül a Xsara. Meg a Michelin új fejlesztései sem ártottak az ügynek.. Az eredmény ismeretes. ;)

..És persze most megint azt hiszem, mint az elmúlt 2 évben, hogy nem Loeb fog nyerni :rolleyes:. És mint eddig most is majdnem biztos vagyok benne :D
Ott van ugye, hogy nem gyári csapat, tehát legjobb esetben is nem fognak a szükségesnél (ld. szabályváltozások) többet fejleszteni az autón. Loebnek valószínűleg kevésbé fognak feküdni a passzív difik, bár nemtom azok pontosan milyenek lesznek (passzív önzáró difiből kis rakás féle létezik). Grönholmnak meg Solbergnek viszont elvileg jobban fognak feküdni.
Hogy miért Grönholm és nem Solberg?
Gondolatban eljátszottam Martin történetét visszafelé :D . Átült a Focusból a 307-be és hirtelen seholse nem volt. Igaz, hogy Grönholm a Peugeothoz van szokva, de a mostani Focus jobb autó és látok esélyt arra, hogy a következőt se rontsák el - elvégre is ugyanaz az ember a vezető tervező. Azonkívül a Focus megbízhatóbb autó az elmúlt évek tapasztalatai alapján mint a Subaru. Igaz, hogy a Fordnak a leggyakrabban az az alkatrésze romlik el ami a Subarunak szinte soha, nevezetesen a motor, de összességében szerintem kellően stabil lesz. Jobb aszfalton, és ha murván nagyjából egálban mennek ez akár döntő is lehet. És legjobb emlékeim szerint maradnak a Michelinnél :D

Grönholm mint pilóta van olyan gyors mint Solberg (egyesek véleménye szerint gyorsabb), és mindkettejük kocsija teljesen új lesz, bár Solbergnek nyilván kevésbé lesz nagy a változás.
Persze mindez spekuláció de az ismert tények alapján Grönholmra szavazok. Mondjuk Loeb még mindig simán nyerhet megbízhatósággal, mint tavaly, de gyári háttér hiánya akár ott is visszaüthet..

..Igazából nem tudom eldönteni, hogy jövőre Grönholmnak és a Fordnak vagy Loebnek drukkoljak.. Solberg nálam nem favorit, azon kevesek közé tartozom, akik a WRX-et jobban szeretik a WRC-nél Imprezában :D

(Jut eszembe, kedvenc raliautóim:

1, Ford Focus WRC 2003
.
-prostituált nagy szünet-
.
2, Peugeot 206 WRC ?
3, Subaru Impreza WRC 2000?/ Lancia Delta HF Integrale ?
Mint látható csak az első biztos :) )
Még annyit, hogy a rondasági verseny messze első helyezettje nálam a 307-es és a Toyota Corolla valószínűleg mindkét listán előkelő helyen szerepelne.. :D

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 szer. nov. 09 08:53

Falcon77 írta:Meg a Michelin új fejlesztései sem ártottak az ügynek.. Az eredmény ismeretes. ;)
Azt olvastátok, hogy valaki ellopott egy gumit a michelin murvás kreálmányaiból? Azt hiszem kicsit beindult az ipari kémkedés. Lehet, hogy jövőre a Pirelli már nem lesz akkora hátrányban murván...
Falcon77 írta:Igaz, hogy Grönholm a Peugeothoz van szokva, de a mostani Focus jobb autó és látok esélyt arra, hogy a következőt se rontsák el - elvégre is ugyanaz az ember a vezető tervező.
Már az ausztrál futamon debütál a 2006-os Focus! Meglehetősen merészet húztak a fordosok, mert Gardi és Kresta még egy métert sem tett meg az új autóval! Lehet, hogy a Ford komolyan gondolja, hogy jövőre világbajnokok legyenek és úgy gondolják, hogy ne Grönholm legyen a tesztember a jövőre esedékes első murvás futamon, hanem már most legyenek információk a kocsi tökéletesítéséhez.

Kép
Kép

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 szer. nov. 09 08:57

Agrakos írta:Már az ausztrál futamon debütál a 2006-os Focus! Meglehetősen merészet húztak a fordosok, mert Gardi és Kresta még egy métert sem tett meg az új autóval! Lehet, hogy a Ford komolyan gondolja, hogy jövőre világbajnokok legyenek és úgy gondolják, hogy ne Grönholm legyen a tesztember a jövőre esedékes első murvás futamon, hanem már most legyenek információk a kocsi tökéletesítéséhez.
Azt halottam hogy először a shakedownon próbálhatják ki a srácok. Ez merész nagyon.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 szer. nov. 09 08:58

Ezt találtam egy finn rally-s oldalon:

Michelin to be replaced by BF Goodrich
16/06/2005

The Michelin name will leave the World Rally Championship at the end of this year to be replaced by the French tyre concern's sister brand, BF Goodrich. This decision strengthens BFGoodrich Tires’ current racing implication in the Rally Raid World Cup, in the Dakar Rally, as well as in numerous Northern-American competitions such as the Score Baja 1000. The Michelin Group and Ford have the intention to continue their partnership in WRC for the years to come. BFGoodrich Tires will bring into this partnership its widespread racing experience and Michelin Group’s most up-to-date technology.

Car racing and motor sports in general form a key element of Michelin Group’s strategy. Having secured 36 World Rally Championship titles, Michelin brand continues to participate in closed circuit categories: Formula One, MotoGP and Endurance (Le Mans 24 Hours), while BFGoodrich Tires will spearhead the Group’s commitment in Rally Raid (Dakar) and on the World Rally Championship’s high variety of grounds.
Škoda Fabia S2000 Evo2

Agrakos
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: Agrakos » 2005 szer. nov. 09 09:09

Velner Viktor írta:Ezt találtam egy finn rally-s oldalon:

Michelin to be replaced by BF Goodrich
16/06/2005

The Michelin name will leave the World Rally Championship at the end of this year to be replaced by the French tyre concern's sister brand, BF Goodrich. This decision strengthens BFGoodrich Tires’ current racing implication in the Rally Raid World Cup, in the Dakar Rally, as well as in numerous Northern-American competitions such as the Score Baja 1000. The Michelin Group and Ford have the intention to continue their partnership in WRC for the years to come. BFGoodrich Tires will bring into this partnership its widespread racing experience and Michelin Group’s most up-to-date technology.

Car racing and motor sports in general form a key element of Michelin Group’s strategy. Having secured 36 World Rally Championship titles, Michelin brand continues to participate in closed circuit categories: Formula One, MotoGP and Endurance (Le Mans 24 Hours), while BFGoodrich Tires will spearhead the Group’s commitment in Rally Raid (Dakar) and on the World Rally Championship’s high variety of grounds.
Hát, érdekes. Vajon mire ez a fene nagy taktikázás? :think: Miért nem jó, ha a Michelin adja a gumit, miért jobb, ha a BFGoodrich, amikor ők még nem is szerepeltek a WRC-ben? :confused2:

Kép
Kép

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2005 szer. nov. 09 09:14

Agrakos írta:Hát, érdekes. Vajon mire ez a fene nagy taktikázás? :think: Miért nem jó, ha a Michelin adja a gumit, miért jobb, ha a BFGoodrich, amikor ők még nem is szerepeltek a WRC-ben? :confused2:
Mert ugyanaz a helyzet mint a Citroen-nél: "állítólag" kivonulnak a WRC-ből, átveszi a bulit a leányvállalat, és majd láss csodát: nem Xsara nyer majd BF gumikkal!

(A valóságban ez persze szerintem ugyanúgy gyári Citroen lenne, ugyenolyan Michelin gumikkal, csak az oldalfalon más lenne a felirat...)

És gondolod ha Loeb nagyon nagy szarban lenne, nem segítene neli a gyári csapat valami új fejlesztéssel???
Škoda Fabia S2000 Evo2

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 szer. nov. 09 09:50

Velner Viktor írta: És gondolod ha Loeb nagyon nagy szarban lenne, nem segítene neli a gyári csapat valami új fejlesztéssel???
Szerintem 2006-ban nem segítene akkor sem. Azt az évet kihagyja a gyár egy fillért nem költ a 2006-os rally szezonra. A privát csapatot sem segíti pénzzel és fejlesztéssel azt a leányvállalatnak saját erőből kell megoldania.
Miért is szállt ki a citró? Aztért mert sok pénzbe került a wrc nekik. Ezek után miért akarnának ismét egy valag zsét költeni erre, ráadásul úgy, hogy nem is az ő nevükhöz fűződne a dicsőség? :omg:

Másrészt ha egy privi csapat nevében nyer Loeb, az elsősorban a privi csapatnak a dicsősége és nem a gyáré, amiért mindent meg is tesz egy privát csapat, hogy hirdesse a dicshimnuszát. A gyárról nem sok szó esik.

Amikor más gyár kihagyott éveket talán adott pénzt/fejlesztést privát csapatoknak vagy akárkinek? pl.: micu...

Abban pedig teljesen egyetértek Falconnal, hogy a gyári háttér hiánya sokkal nagyobb jelentősggel bír mint azt többen itt hiszik. Egy privát csapatban a pénz a első és utána jön az autó és a pilóta.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2005 szer. nov. 09 09:52

Agrakos írta:
Már az ausztrál futamon debütál a 2006-os Focus! Meglehetősen merészet húztak a fordosok, mert Gardi és Kresta még egy métert sem tett meg az új autóval! Lehet, hogy a Ford komolyan gondolja, hogy jövőre világbajnokok legyenek és úgy gondolják, hogy ne Grönholm legyen a tesztember a jövőre esedékes első murvás futamon, hanem már most legyenek információk a kocsi tökéletesítéséhez.
Ez nagyon céltudatos viselkedés. Teljesen azt mutatja, hogy innentől már mindent 2006-ra készítenek és a 2006-os csapat bajnoki cím megszerzése a cél, amit mindenáron meg akarnak szerezni. Számomra ez még egy megerősítés Grönholm mellett.

Válasz küldése